Vaikų atostogos - ką veikiat?

Ką darot per vaiku atostogas su, pavyzdžiui, pradinukais? 
Gal leidžiat į kokias stovyklas? 
Kaip jiems ten sekasi, ar jie ir Jūs patenkinti? 
O, gal paliekat per vasara kaime? 

Tokius ir panašius klausimus artėjant vasarai galima išvysti daugelyje internetinių forumų. 
Iš tiesų, trys laisvi vasaros mėnesiai – nemenkas galvosūkis daugeliui nepilnamečius auginančių šeimų. Nes vargu ar rastume tokių,  kurie norėtų, kad jų atžala tuos mėnesius slampinėtų gatvėmis, ieškotų nuotykių (statistikos duomenimis apie penktadalį visų nusikaltimų padaro vaikai, o kas ketvirtas sulaikomas nepilnametis yra neblaivus),  ištisas dienas knapsotų prie televizoriaus ar kompiuterio. 

Tad viską gerai suplanuokite ir apgalvokite, kiek galite pinigėlių skirti vaiko vasaros poilsiui ir kokių atostogų jis tikisi. 
Gal jis mieliau norėtų vasarą praleisti pas močiutę kaime, žvejodamas ar uogaudamas, o gal keliaudamas kartu su tėveliais ne tik į prabangius kurortus, bet ir į turistinius žygius baidarėmis ar dviračiais. Jei vaikas turi ypatingų pomėgių, reiktų pasidomėti organizuojamomis ekskursijomis ar išvykomis, vaikų renginiais, varžybomis, kurie organizuojami vaikams pažintiniais, rekreaciniais ar sportiniais tikslais. 
Kaip paskirstyti laiką, kad kiekviena diena būtų užimta? 

Suplanuokite iš anksto vaikų vasaros poilsį pagal laiką. Kuo daugiau užimtumo, tuo mažiau zirzimo, kad nėra ką veikti. Atsakingai paskirstykite atostogų laiką, suplanuokite dienomis, ką vaikas galėtų veikti. Jei numatėte leisti vaiką į stovyklą, pagalvokite, ką kitą atostogų laiką vaikas veiks. Planuokite taip, kad vaikas po vasaros atostogų galėtų pasakyti: „Oho, kiek daug pamačiau, nuveikiau ir sužinojau...“. 

Kas tai yra vaikų vasaros poilsio stovyklos ir kuo ypatingos? 

Stovykla – tai papildomo, neformalaus ugdymo įstaiga, teikianti vaikams ir jaunimui vasaros poilsio ar neformalaus papildomojo ugdymo, švietimo ir kryptingo vaikų ir jaunimo užimtumo paslaugas, skatindama pažinimo, lavinimosi, saviraiškos poreikius, sudaranti sąlygas papildomai ugdyti vaikų ir jaunimo savarankiškumą, plėtoti jų gebėjimus ir patirtį. 
Stovyklos gali būti įvairių profilių: bendrojo, kūrybinės, meninės, kraštotyrinės, sporto, mokslinės, istorinės, kalbų mokymo, konfesinės, karinės, sveikatingumo. Organizuojamos stovyklos ir vaikams su specialiaisiais poreikiais, juose vaikai gali dalyvauti gavę gydytojo sutikimą. Tėveliai kartu su vaiku pagal jo pomėgius gali pasirinkti stovyklos pobūdį. Vienos stovyklos trukmė nuo 5 iki 18 kalendorinių dienų, tad per vasarą galima leisti vaikui pabuvoti skirtingose stovyklose. 

Pagrindinis visų vaikų vasaros poilsio stovyklų tikslas – sudaryti sąlygas vaikams per vasaros atostogas turiningai pailsėti, skatinti pažinimo, lavinimosi, saviraiškos poreikius, plėtoti gebėjimus ir patirtį, saugoti ir stiprinti sveikatą. 
Kaip reikėtų atsirinkti, kokia stovykla Jūsų vaikui yra geriausia?
  • Teigiama, kad geros stovyklos požymius pirmiausia atspindi stovyklavimo dvasia – nuostabi aplinka, gilūs įspūdžiai, bendruomeniškumo jausmas.
  • Antra – įspūdinga stovyklos programa (ekstremalūs ir dinamiški žaidimai, kūrybinės užduotys, kvapą gniaužiančios patirtys, pažintiniai-sportiniai galvosūkiai), kuri ugdo ir grūdina asmenybę – pasitikėjimą savimi, kritinį mąstymą, gebėjimą dirbti komandoje.
  • Trečia – profesionalūs vadovai, kurie supranta vaiko poreikius ir polėkius, moka pamatyti neribotus talentus ir padėti atskleisti save.
  • Na, ir galiausiai, ne paskutinį vaidmenį  vaidina, žinoma, kaina.
Pagal išgales prie šios problemos sprendimo prisideda ir Vestuvių planavimo bei renginių organizavimo kompanija „Vijolina“, organizuodama Vaikų vasaros stovyklą „Vasarėlė“. 
Jos vadovai už prieinamą kainą sukuria ypatingą stovyklavimo dvasią, kiekvieną dieną užpildydami įspūdinga stovyklos programa. 
Į šią veiklos sritį žiūrime gana atsakingai. 
Dėl mūsų vaikų ateities, galų gale ir dėl mūsų pačių ramybės, kad vasaros atostogų dieną šypsotųsi ne tik moksleiviai, bet ir jų tėvai :). 

Vytas Kokšta

SmagiosVestuvės.lt
NetradicinėsKelionės.lt